Dzień modlitw za młodych pijarów

Dzień modlitw za młodych pijarów

26 września modlimy się za młodych pijarów. W naszej Prowincji w formacji początkowej pozostaje 3 przednowicjuszy w Rzeszowie oraz 10 kleryków, w tym 7 w pijarskim Seminarium w Krakowie, a 3 odbywa roczną praktykę zwany profesorium w Bolesławcu, Łowiczu i Poznaniu.

W liście skierowanym na ten dzień do całego Zakonu o. Generał Pedro Aguado przypomniał, że przygotowujemy się Pijarskiego Roku Powołaniowego, który rozpocznie się 20 listopada. Pijarzy poświęcają się przez konsekrację zakonną jedynemu Panu, koncentrują się na swojej wierze, poświęcają prowadzonej misji, żyją jako bracia we wspólnotach, towarzyszą dzieciom i młodzieży, i zawsze pozostają na drodze nawrócenia - napisał o. Generał

26 września z całym Zakonie Pijarów obchodzony jest Dzień modlitw w intencji młodych pijarów będących w formacji początkowej: 206 aspirantów i przednowicjuszy, 55 nowicjuszy, 301 zakonników, którzy złożyli śluby czasowe. Przez ostatni rok 44 zakonników złożyło śluby czasowe lub przyjęło święcenia diakonatu bądź prezbiteriatu.

JW