Obóz naukowy na Pomorzu

Obóz naukowy na Pomorzu

W krakowskim liceum tradycją stał się obóz naukowy, na który Szkoła na początku roku szkolnego zaprasza 20 najlepszych uczniów, tych, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. 

W tym roku uczniowie wyjechali do Gdyni i Gdańska w dniach 6-10 września 2021 r. Opiekunkami w tym roku były: panie prof. Marta Grębosz i prof. Agnieszka Łękawa.

Jak było? Najlepsze informacje u źródła. Uczestnicy przez te kilka dni mieli okazję, aby zwiedzić Gdynię, Gdańsk, Oliwę, Hel. - W Gdańsku odbyła się gra miejska, która polega na znajdowaniu przeróżnych zabytków i wykonywaniu pod nimi zadań - opowiadała Martyna. Uczniowie zobaczyli też Muzeum II wojny światowej, Europejskie Centrum Solidarności, Dom Morświna, fokarium, a także wypłynęli w krótki rejs po helskim wybrzeżu. Uroczyste zakończenie obozu odbyło się przy cieście i tańcach razem z grupa z Elbląga.

- Podsumowując, na wyjeździe poznaliśmy pełno czarodziejskich miejsc i wartościowych osób, ucząc się przy tym o historii, biologii oraz architekturze w modernistycznej Gdyni - podsumowała Alicja. 

MK