Dzień Papieski w Łowiczu

Dzień Papieski w Łowiczu

22 października we wspomnienie św. Jana Pawła II w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu odbył się kolejny Dzień Papieski. Tegoroczna edycja pod hasłem „Nie lękajcie się” była już XXI!

W ramach obchodów w szkole zorganizowano spotkania dla uczniów klas IV-VIII i LO, a w klasach I-III szkoły podstawowej - konkurs plastyczny. Spotkania dla starszych klas składały się z uroczystej akademii przybliżającej biblijne postacie Mojżesza, Maryi i Piotra, którzy w swojej historii musieli przezwyciężyć lęk, śpiewu pieśni, modlitwy, a także projekcji filmu z pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1999 roku. – Znajdował się tam szczególny epizod poświęcony naszej szkole i kolegium ojców pijarów – mówi kl. Szymon Kawała. Atrakcji dopełnił krótki quiz o Wielkim Papieżu i słodki poczęstunek – kremówka dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Niemalże kontynuacją Dnia Papieskiego były obchody Dnia Kalasantyńskiego 25 października – opowiada dalej kleryk. – Na długiej przerwie odbyły się tańce prowadzone przez animatorów w ramach zbiórki pieniędzy na chorą Zosię. Oprócz tego szkoła przeznaczyła na pomoc dziewczynce pieniądze zebrane ze sprzedaży rękodzieł wykonanych przez naszych uczniów.

Tutaj można znaleźć link do zbiórki: Zosia SMA.

MK