II tura Dni Charyzmatu Pijarskiego

II tura Dni Charyzmatu Pijarskiego

Za nami II tura Dni Charyzmatu Pijarskiego, która odbywała się w dniach 25-29 października 2021 r. Wzięli w nich udział również przedstawiciele świeccy ze Stowarzyszenia Parafiada, Rady Młodzieży, Ruchu Calasanz, Bractwa Szkół Pobożnych oraz Centrum Kultury Calasanz. 

Podobnie jak podczas pierwszej tury współbracia wzięli udział w dniu skupienia, a także konferencjach o. Alejandro Solorzano. W środę do zespołów rozeznania dołączyli przedstawiciele świeccy, którzy podzielili się ze swoimi doświadczeniem w pracy z pijarami. 

Czwartkowej Eucharystii w bazylice archikatedralnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu przewodniczył bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, Przewodniczący Komisji KEP Wychowania Katolickiego. W swoim kazaniu biskup podkreślił, że w Kościele jest miejsce dla wszystkich. – Jezus powołuje różnych ludzi, bez żadnych uprzedzeń. Nie interesuje Go ich przeszłość, poglądy polityczne, powołuje i łączy w jedno. Kościół w swoich początkach był bardzo otwarty, był duch dialogu i wspólne szukanie drogi. Musimy dzisiaj pamiętać, żeby słuchać się nawzajem. – Zanim zaczniemy cokolwiek reformować, musimy słuchać się, bez natychmiastowego krytykowania, odrzucania, oceniania mówił biskup Osial. – Jeśli gdziekolwiek mamy rozmawiać, to ma być Kościół. Musimy najpierw słuchać Pana Boga, a później człowieka. 

Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić Poznań, a także podzielić się swoimi przemyśleniami po tych kilku dniach. 

MK