Zielona szkoła w Kościelisku

Zielona szkoła w Kościelisku

W drugim tygodniu października klasy: 2b i 2c ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Krakowie wybrały się na tygodniową zieloną szkołę do Kościeliska. 

W towarzystwie śpiącego nieopodal rycerza dzieci wędrowały po okolicznej Śmiechówce, jechały kolejką na Gubałowkę, poznawały tajemnice góralskiej architektury i sztuki.

Dużym przeżyciem było dla dzieci malowanie na szkle i wykonywanie magnesów z masy porcelanowej, a także degustacja oscypków i samodzielne wykonanie własnych serków pod okiem gaździny. Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały film 3D i prezentację o Tatrach, a także wystawę w nowoczesnymi Muzeum Przyrodniczym w Zakopanem.

Wieczorami wszyscy z radością brali udział w śpiewach i zabawach integracyjnych oraz dyskotekach. Dzięki bardzo zróżnicowanej pogodzie od deszczu, przez słońce i śnieg uczniowie wraz z wychowawczyniami każdego dnia podziwiali przepiękną przyrodę tatrzańską. Wyjazd do Kościeliska wynagrodził dzieciom kilkumiesięczną izolację w kl.1  opowiada jedna z nauczycielek. Dzieci zintegrowały się ze sobą i wróciły szczęśliwe do Krakowa.

MK