Transmisja z wydarzeń jubileuszowych

Transmisja z wydarzeń jubileuszowych

W sobotę, 20 listopada 2021 r. w kościele św. Pantaleona i św. Józefa Kalasancjusza w Domu Generalnym w Rzymie odbędą się uroczystości dla upamiętnienia 400 lat od podniesienia Szkół Pobożnych do rangi Zakonu o ślubach uroczystych.

18 listopada 1621 r. papież Grzegorz XV brewem In supremo apostolatus solio podniósł Szkoły Pobożne do rangi Zakonu o ślubach uroczystych. Kolejnym ważnym wydarzeniem, które będziemy wspominać jest zatwierdzenie 31 stycznia 1622 r. Konstytucji napisanych przez św. Józefa Kalasancjusza.

Wspomniane dwa wydarzenia sprawiły, że o. Generał Pedro Aguado ustanowił na 20 listopada br. Dzień Rodziny Kalasantyńskiej, który jednocześnie rozpoczyna Pijarski Rok Powołaniowy.

Uroczystości transmitowane z Rzymu będą obejmować: Mszę Świętą dziękczynną ku czci św. Józefa Kalasancjusza; poświęcenie odnowionego ołtarza z relikwiami naszego Założyciela połączone z nabożeństwem przypominającym cuda, które wydarzyły się w dniu śmierci św. Ojca naszego; ceremonię upamiętniającą wspomniane wydarzenia z udziałem zaproszonych gości.

Transmisja będzie realizowana w sobotę, 20 listopada w godz. 16.00-20.00 na kanale YouTube. 


Pijarski Rok Powołaniowy w naszej Prowincji zostanie inaugurowany w ramach lokalnych wydarzeń. W kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Domu Prowincjalnym w Krakowie o. Prowincjał Mateusz Pindelski będzie przewodniczył Eucharystii 25 listopada o godzinie 19.00.

JW