Patrocinium na Rakowicach

Patrocinium na Rakowicach

27 listopada obchodzimy Święto Opieki Świętego Józefa Kalasancjusza. W tym dniu dzieci uczęszczające do CKC Olsza i wychowawcy spotkali się na wspólnym świętowaniu w Centrum Kultury.

W kaplicy odmówiliśmy Koronkę Dwunastu Gwiazd, której autorem jest Święty Józef Kalasancjusz – relacjonuje o. Bartłomiej Koszyk. Po wspólnej modlitwie rozpoczęła się zabawa z tańcami pijarskimi oraz zabawami integracyjnymi, które poprowadzili klerycy Kuba i Bartek z seminarium pijarskiego. – Oglądaliśmy film animowany o życiu Św. Józefa Kalasancjusza, który pomógł nam jeszcze bardziej poznać Jego historię, następnie odbył się quiz wiedzy na temat naszego patrona - opowiada opiekun CKC.

Na dzieci czekały również inne atrakcje takie jak: słodki poczęstunek oraz konkursy: łowienie rybek, konkurs ortograficzny oraz plastyczny, gdzie każdy mógł wykazać się swoimi zdolnościami i talentami. Na zakończenie o. Bartłomiej udzielił Bożego Błogosławieństwa, z którym wszystkim mogliśmy się udać się do swoich domów, każdy otrzymał również słodką niespodziankę. – Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia! – zakończył o. Bartłomiej.      

MK