Kap duchowy

Kap duchowy

Młodzież z Krakowa, Elbląga, Łowicza, Katowic, Rzeszowa od pijarów i pijark i Warszawy, a także przednowicjusze z naszego Przednowicjatu wzięli udział w KAP duchowym, który odbył się w dniach 26-28 listopada 2021 r. na warszawskich Siekierkach. Jest to kontynuacja drogi formacji dla młodych animatorów. 

Ten czas był przepełniony wspólną modlitwą, integracją, konferencjami i twórczymi dynamikami, które pozwoliły  uczestnikom odpowiedzieć sobie na nurtujące ich pytania dotyczące duchowości, umocnić i przeżywać swoją wiarę na nowo. — Dawno nie miałam okazji do takiej modlitwy — mówi Marysia. Poszczególne elementy programu poprowadzili: Katarzyna Barnaś, Olga Kozłowska, Sebastian Romaniak, Albert Skolmowski oraz br. Janusz Dudek i o. Jacek Wolan. 

Słowa uczestników są najlepszym podsumowaniem tego czasu i zaproszeniem dla nowych osób, które będą chciała jeszcze pełniej zaangażować się w działalność w swoich placówkach: — KAP był dla mnie możliwością do poznania nowych wspaniałych ludzi, którzy pomogli mi zrozumieć,  czym dla mnie jest wiara. KAP sprawia że człowiek chce być w wspólnocie i wspólnie przeżywać wiarę i miłość do Boga — podsumowała Karolina.

MK