Wspólne świętowanie w Złoczowie

Wspólne świętowanie w Złoczowie

27 stycznia 2021 r., zgodnie z tradycją, z okazji 29. rocznicy śmierci bpa Jana Cieńskiego (7.01.1907 r.-26.12.1992 r.), o godz. 10.00 przy grobie zmarłego w Złoczowie zgromadzili się wierni, aby uczcić pamięć sługi Bożego.

Uroczystościom przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, który na cmentarzu poprowadził modlitwę różańcową, a następnie przewodniczył Eucharystii, którą koncelebrowali licznie zgromadzeni kapłani z dekanatu. Wzięły w niej udział również siostry zakonne oraz parafianie.

Rocznica śmierci bpa Jana Cieńskiego jest także okazją do spotkania opłatkowego dla dekanatu złoczowskiego, w którym wzięli udział księża diecezjalni i zakonni: pijarzy, salezjanie, saletyni oraz siostry zakonne: sercanki, Córki Bożej Miłości, Siostry Maryi Niepokalanej.

Po Mszy Świętej w auli naszego klasztoru w Złoczowie odbyło się spotkanie, na którym najpierw ksiądz arcybiskup poruszył kwestie dotyczące trwającego synodu na szczeblu archidiecezji. Następnie ks. dr Andrzej Niedzielski poprowadził wykład dotyczący relacji duszpasterskich kościoła łacińskiego z katolikami kościołów wschodnich. Na koniec głos zabrał ks. kanclerz Władysław Grymski, który omówił bieżące sprawy.

Po części formacyjnej zebrani udali się do refektarza, gdzie przy świątecznym stole miały miejsce życzenia z okazji narodzin naszego Zbawiciela, także z okazji imienin naszego arcypasterza.

Spotkanie stało się okazją do dzielenie się tym, czym żyjemy w naszych parafiach, wspólnotach i sercach relacjonuje o. Grzegorz Osika.  A wszystkiemu towarzyszyła wielka radość, którą wyrażaliśmy przez śpiew kolęd.

MK