Jasełka w Bolesławcu

Jasełka w Bolesławcu

Święta Bożego Narodzenia to czas wspólnych spotkań i radości z narodzin Bożego Syna. Uczniowie i nauczyciele szkoły w Bolesławcu spotkali się 17 grudnia w klasowym gronie, by wspólnie świętować ten szczególny czas.

Pięknym zwyczajem w szkole jest dzielenie się opłatkiem z kolegami i pracownikami szkoły, a wigilie przygotowywane są w duchu polskiej tradycji, z barszczem, uszkami, makowcem i wspólnym kolędowaniem.

W tym dniu cała wspólnota szkolna mogła obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klasy 3b szkoły podstawowej pod opieką p. Barbary Pasierbiewicz i p. Agnieszki Orawiec. Przedstawienie jasełkowe to wydarzenie, na które w okresie świątecznym każdy ze szkoły czeka z wielką niecierpliwością. Wykonawcy zachwycili publiczność swoją grą aktorską, pięknym wykonaniem kolęd, a także choreografią tańca ze świecącymi szarfami. To ważne, by każdego roku przypominać sobie najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa, a uczniowie szkoły dzięki swojemu talentowi dostarczyli widzom piękne wrażenia artystyczne.

Zdj.: Andrzej Raszczuk

MK