Inauguracja 48. Kapituły Generalnej

Inauguracja 48. Kapituły Generalnej

20 stycznia o godz. 16.15 o. Generał Pedro Aguado jako Przewodniczący Kapitły zainaugurował 48. Kapitułę Generalną, która otworzyła nowy rozdział w historii Szkół Pobożnych. Pierwszy raz odbywa się ona poza granicami Europy w Cuautitlán Izcalli w Meksyku. 

Ojciec Generał podkreślił w swoim powitaniu, że Kapituła powinna pomóc nam wyjrzeć poza siebie, aby dostrzec w stojących przed nami wyzwaniami kontekst, w którym żyjemy, pewne sygnały, które powinny nas skłonić do myślenia.  Po zawiązaniu się Kapituły głos zabrał również o. Marco Veliz, Przełożony Prowincji Meksykańskiej, który wyraził wdzięczność, że jego demarkacja została wybrana na miejsce Kapituły.  

Podczas pierwszej sesji zostali wybrani Sekretarz Kapituły i jego Zastępca. Zostali nimi o. Julio Alberto Alvarez, Asystent Prowincjalny i Magister Junioratu Prowincji Meksykańskiej oraz o. Luis Albert Cruz z Prowincji USA-Portoryko. Ojciec Generał przedstawił skład Prezydium Kapituły, którego Przewodniczącym i Moderatorem jest o. Emmanuel Suarez z Meksyku. 

Eucharystii inaugurującej to wydarzenie przewodniczył bp Carory Carlos Curiel, który wygłosił również homilię. Zachęcił w niej do pogłębiania "postawy synodalnej", słuchania i otwarcia się na działanie Ducha Świętego, która pozwoli pogłębić wspólnotowe rozeznanie. O. Carlos wygłosił także dwie konferencje do Ojców Kapitulnych, które były wprowadzeniem do dnia skupienia.

MK