Poloneza czas zacząć!

Poloneza czas zacząć!

Uczniowie klas III Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu zgromadzili się by świętować 100 dni do egzaminu dojrzałości. Studniówka odbyła się tradycyjnie na sali gimnastycznej pijarskiej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, po niej maturzyści i zaproszeni goście udali się na bal. Zanim uczniowie zatańczyli poloneza, Rektor kolegium Zakonu Pijarów w Łowiczu – o. Marek Barczewski oraz Dyrektor szkoły pan Przemysław Jabłoński, złożyli wszystkim życzenia nie tylko udanej zabawy, ale także powodzenia na egzaminie dojrzałości. Młodzież natomiast dziękowała rodzicom, dyrekcji, wychowawcom – pani Elżbiecie Cywińskiej, pani Joannie Kucharek i panu Piotrowi Komuńskiemu oraz nauczycielom za wsparcie, poświęcany czas, zorganizowanie balu studniówkowego.

Maturzyści zatańczyli poloneza do wspaniałego układu, który przygotowała z wielką starannością i zaangażowaniem pani Bożena Mostowska. Jako drugi taniec pojawił się również walc, do którego uczniowie zaprosili swoich nauczycieli. Po części oficjalnej nastąpiła zabawa, która trwała do późnych godzin nocnych. Warto podkreślić, że szkoła pijarska jest jedyną w okolicy, w której to uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami samodzielnie przygotowują wystrój sali, w tym roku inspirowany motywem zimy.

– Wczoraj wróciłem do domu około godz. 22.00, przygotowanie sali kosztowało nas wiele wysiłku. Ale myślę, że to ważne uzupełnienie balu, że spędzone tu godziny mają dużą wartość, to ostatnie chwile, gdy jesteśmy razem, po latach będziemy to dodatkowo wspominać z uśmiechem na twarzy – powiedział nam Maciej Mionsek dla lowiczanin.info.pl.

Fot.: Piotr Komuński

MK