Ferie zimowe w Elblągu

Ferie zimowe w Elblągu

Pierwszy tydzień ferii dla dzieci ze szkół w województwie warmińsko-mazurskim za nami, a to również oznacza, że zakończyły się ferie w szkole organizowane dla uczniów z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu. 

Ferie trwały od poniedziałku (24.01) do piątku (28.01) i wzięło w nich udział 35 dzieci. 

Przez pierwsze dwa dni dzieci były w kinie na filmie "Sing 2" oraz w Active Parku na trampolinach. Po tych ciekawych wyjściach czekał na nie smaczny obiad, a po nim gry i zabawy ruchowe. Środa rozpoczęła się od zbiórki na dworcu PKP w Elblągu. Tego dnia została zaplanowana wycieczka do Gdańska do Hevelianum. To nowoczesne centrum nauki mieszczące się na Górze Gradowej. Zabytkowe XIX-wieczne budynki dziś stanowią zachętę do poznawania świata i praw nim rządzących. Atrakcyjne wystawy interaktywne znajdujące się w centrum pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć matematykę, fizykę, chemię, biologię i historię, a przy tym są doskonałą okazją do świetnej zabawy. Po obiedzie na  Starówce był czas na spacer po Gdańsku i kupienie pamiątek. Czwartek upłynął uczestnikom ferii na kąpieli w basenie i wyjściu na wspólną pizzę. W piątek natomiast odbyła się druga wycieczka do Malborka, gdzie wszyscy zwiedzali zamek. Ten wyczerpujący dzień i cały czas ferii uczestnicy zakończyli posiłkiem w McDonald's.

O ciekawe atrakcje dla uczniów podczas ferii zadbali opiekunowie panie Natalia Trykowska i Agnieszka Branecka oraz o. Stanisław Płaszewski. – Dzielnie wspierali nas animatorzy z Pijarskiego Liceum w Elblągu: Ada, Małgorzata, Maria, Zuzanna oraz Grzegorz, Alan i Marcin – dodaje o. Stanisław. 

MK