Studniówka w Bolesławcu

Studniówka w Bolesławcu

…Ojciec Dyrektor rusza w pierwszej parze, a za nim maturzyści, nauczyciele i osoby towarzyszące - tak rozpoczął się studniówkowy polonez w IV Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów w Bolesławcu.

Jednak, zanim ustawiono się do tańca, zebranych 22 stycznia 2022 roku w „Restauracji Europa” w Kruszynie powitali o. Marek Kudach i p. Beata Węglarz.

Tak rozpoczęła się pierwsza w historii szkoły studniówka. Na polonezie przygotowanym pod czujnym okiem p. Agnieszki Orawiec nie zakończyła się część artystyczna. Po uroczystym obiedzie zgromadzeni mieli przyjemność wysłuchać wzruszającego występu akordeonowego Beaty Janus. Zabawowy nastrój wprowadziła belgijka w wykonaniu wszystkich zgromadzonych na zabawie. Oczywiście nie zabrakło tańców pijarskich prowadzonych przez o. Dominika i animatorów, ani znanych i lubianych przebojów muzyki rozrywkowej. Swe zdolności taneczne zaprezentował również Jakub Naglik, brawurowo animując zebranych autorskim układem choreograficznym. Biesiadę uświetnił przepyszny tort przygotowany przez p. Agatę Ges.

Słowa podziękowania za tak udaną uroczystość należą się rodzicom, którzy byli głównymi organizatorami Studniówki 2022.

„Skończyli o pianiu kura,
później już tylko – matura!”

Abiturientom życzymy wspaniałych wyników na egzaminie maturalnym!

MK