Turniej szachowy w Bolesławcu

W dniach 15-16 marca 2022 r. w szkole w Bolesławcu miał miejsce turniej szachowy. Uczniowie rozegrali po 5 partii systemem szwajcarskim. – Każdy zawodnik miał po 15 minut swojego czasu, czyli każda partia ostatecznie trwała nawet do 30 minut – wyjaśnia o. Dominik Bochenek.

Pierwszego dnia we wtorek do rozgrywki przystąpili uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej. Zwyciężyła Julia Stachowiak z klasy 5b, na II miejscu uplasował się Paweł Tutak z kl. 5a, a na III Mikołaj Mikiciuk, również z kl. 5a.

Drugiego dnia grali uczniowie z klas 7-8 szkoły podstawowej oraz licealiści. Po zaciętej walce zwyciężył Igor Marcinkiewicz z klasy maturalnej. II miejsce zajął Wiktor Nowak z tej samej klasy. Na IIImiejscu znalazł się Karol Czarny z klasy 3b LO. Tuż za podium, również z bardzo dobrymi wynikami, znaleźli się ex aequo Michał Marszałek i Miłosz Palczewski z klasy 2a LO. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca, otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali dyplom uczestnictwa.

Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim pozostałym zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów! – podziękował o. Dominik.