Zbiórki rzeczowe w naszych placówkach

Zbiórki rzeczowe w naszych placówkach

Społeczność w  naszych placówkach nie pozostała obojętna na potrzeby Ukraińców z naszej parafii w Złoczowie, a także uchodźców, którzy zatrzymują się w tej parafii, uciekając przed wojną z wschodniej strony Ukrainy. 

W naszych szkołach i parafiach zostały zorganizowane zbiórki żywności, środkami higienicznymi, artykułami kosmetycznymi, lekarstwami i artykułami dla dzieci, które zostały przewożone do Krakowa, a następnie do Rzeszowa i do Złoczowa na Ukrainie. 

Za wielkie serca dziękujemy społeczności: Szkoły Zakonu Pijarów w Bolesławcu, Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu, Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu, Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarksiego w Krakowie, Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, parafii pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie, parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej, parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze, Centrum Kultury Calasanz Kraków-Olsza. 

MK