Dzieci Dzieciom

Dzieci Dzieciom

"Wspieramy Was! Jesteśmy z Wami! Życzymy Wam pokoju. Bóg jest z Wami. Pokój na Ukrainie! Jesteśmy razem". To tylko niektóre słowa wsparcia płynące od uczniów z  naszych placówek, które zostały przesłane wraz z innymi darami na Ukrainę. 

Po otrzymaniu wiadomości, że ukraińskie dzieci czekają na słowa otuchy, w naszych szkołach każdy chciał coś przygotować. I tak uczniowie szkoły podstawowej w Bolesławcu i Szkoły Podstawowej nr 45 Sióstr Pijarek przygotowali rysunki z symbolami Polski i Ukrainy, pisząc krótkie wiadomości do swoich rówieśników. 

Schola "Dzieci Kalasancjusza" z parafii w Bolszewie i dzieci z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Elblągu nagrały piosenki dla dzieci, aby przesłać trochę uśmiechu i radości. Piosenki można wysłuchać tutaj tutaj

Natomiast uczniowie Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu utworzył wielkie flagi: Ukrainy i Polski na znak solidarności. 

– Podczas rozpakowywania darów z Polski natrafiliśmy na niezwykłe skarby – pisze o. Grzegorz. – Jesteśmy wzruszeni. Dziękujemy z całego serca! Pozdrawiamy wszystkie dzieci z Polski, szczególnie autorów prac, które otrzymaliśmy. Jesteście wspaniali! Takie skarby od "Dzieci dla Dzieci"... 

Te słowa pokazują, jak ważne są takie gesty dla osób doświadczających wojny. Dla nas są to niewielkie działania, które dla innych są wielkim wsparciem w tym trudnym czasie. To ważne, by rozmawiać z dziećmi o wojnie, by stworzyć im przestrzeń, gdzie będą mogły zadawać pytania, a także nazywać to, co dzieje się wokół nas. Aktywizowanie i mobilizowanie uczniów na adekwatnym poziomie do ich możliwości pozwoli im włączyć się w pomoc innym, nie pozostając obojętnymi na wydarzenia mające miejsce w Ukrainie. 

MK