Pielgrzymka ósmoklasistów

Pielgrzymka ósmoklasistów

18 marca 2022 r. do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży pielgrzymowało 250 uczniów klas ósmych z naszych placówek w Bolesławcu, Elblągu, Krakowie Akacjowej i Wieczystej, Łowiczu, Poznaniu i w Warszawie. Centralnym punktem spotkania była wspólna Eucharystia. 

Gościem spotkania był Krzysztof Puwalski, oficer rezerwy jednostki wojskowej GROM. – Obudźcie mentalność lwa, a nie antylopy. Antylopa ma strategię ucieczki. A lew, mimo iż świecie zwierząt nie jest ani największy, ani najszybszy, ani najsilniejszy, jest królem zwierząt – zwrócił się do młodzieży. – Obudźcie mentalność lwa: wtedy, gdy chcecie zrezygnować z pójścia do szkoły z powodu lekkiego bólu głowy; wtedy, gdy nie chce wam się odrabiać zadania domowego; wtedy, gdy chcecie odpuścić sobie zaplanowany trening – właśnie wtedy obudźcie mentalność lwa – mówił do zgromadzonych uczniów Krzysztof Puwalski.

Uczestnicy wzięli udział również Drodze Krzyżowej, którą poprowadził o. Przemek Kołacki. 

Eucharystii kończącej spotkanie przewodniczył o. Prowincjał Mateusz Pindelski, który wygłosił również homilię. Przypomniał w niej, że każdy może sięgać po Pismo Święte i szukać inspiracji dla siebie, w tej sytuacji życia, w jakiej się znajduje. – Czytanie Słowa Bożego nie jest zarezerwowane dla jakiejś wyjątkowej grupy osób. Wy też możecie liczyć na to, że Duch Święty was poprowadzi – podkreślił o. Mateusz. 

Uczestnikom spotkania towarzyszyli opiekunowie, nauczyciele, rodzice i duszpasterze. 

Fot. Wojciech Binkiewicz

MK