Lokalne SMP w Warszawie

Lokalne SMP w Warszawie

W na warszawskich Siekierkach w dniach 18-19 marca 2022 r. odbyło się Lokalne SMP Polski Środkowej, w którym wzięło udział ponad 40 młodych z naszych placówek w Łowiczu i Warszawie. To pierwsze ze spotkań zaplanowanych dla naszych uczniów w tym semestrze.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia Warszawy, po której oprowadzał o. Rafał Petkowicz i jedna z uczennic ze Szkoły Podstawowej w Warszawie. Uczestnicy mogli zobaczyć najważniejsze i najbardziej rozpoznawalne miejsca w mieście: Pałac Kultury i Nauki, Teatr Dramatyczny, Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski czy Trakt Królewski. Wieczorne spotkania poprowadzili dla wszystkich łowiccy animatorzy. 

Drugi dzień spotkania rozpoczął się od porannej jutrzni i konferencji o. Andrzeja Lisiaka, która dotyczyła bliskości Boga i człowieka. Ciąg dalszy, dyskusja na temat wysłuchanej konferencji, przeniósł się do pracy w grupach, gdzie można było kontynuować rozważania w mniejszym gronie i wymieniać się swoimi przemyśleniami. Po tej części uczestnicy wzięli udział w Eucharystii pod przewodnictwem o. Rafała    , która miała miejsce w Kaplicy Objawień przy sanktuarium. Nie zabrakło też zdrowej rywalizacji wśród uczniów, którzy mogli sprawdzić się w grach sprawnościowych. Uczniowie z Łowicza mogli też zobaczyć nową szkołę w Warszawie, po której przewodnikami stali się sami uczniowie z Warszawy, którzy sami najlepiej znają jej mury. 

To spotkanie było przedsmakiem tego, co czeka uczniów naszych szkół podstawowych i średnich w wakacyjne. 

MK