Pożegnanie absolwentów w Bolesławcu

Pożegnanie absolwentów w Bolesławcu

29 kwietnia 2022 r. w trakcie wzruszającej uroczystości przygotowanej przez uczniów kl. 2a liceum, społeczność Szkoły Zakonu Pijarów w Bolesławcu pożegnała historyczny rocznik uczniów.

– Historyczny, bo niektórzy z nich uczyli się tu aż dziewięć lat, niektórzy sześć, a część dołączyła w liceum – czytamy na stronie szkoły. – Jest to również ostatni rocznik, który ukończył szkołę gimnazjalną. Jednak przede wszystkim to ci uczniowie jako pierwsi zaufali nowo powstającemu liceum pijarskiemu. Po trzech latach nauki i wielu wspólnych przeżyciach odebrali właśnie świadectwa ukończenia szkoły.

W ciepłych słowach zwrócili się do maturzystów Dyrektor Szkół Pijarskich w Bolesławcu o. Marek Kudach, wychowawca p. Andrzej Raszczuk oraz przedstawiciel młodszych licealistów Karol Nalepa.

Dziewięcioro absolwentów odebrało świadectwa z wyróżnieniem, byli to: Karolina Chwała, Dominika Dudzic, Beata Janus, Grzegorz Jędzierowski, Igor Marcinkiewicz, Jakub Naglik, Renata Piwowarska, Daria Rak, Mikołaj Węglarz. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróżnionych uczniów.

Absolwenci zostali nagrodzeni nie tylko za wyniki w nauce, ale również za pracę na rzecz szkoły i aktywny udział w działalności duszpasterskiej szkoły: Grzegorz Jędzierowski i Hubert Ges za działalność w Samorządzie Uczniowskim oraz pomoc techniczną w prowadzeniu uroczystości szkolnych, a Mikołaj Węglarz za aktywny udział w życiu duszpasterskim i naukowym.

Za wspólnie spędzone lata w imieniu maturzystów w pięknych słowach podziękował Grzegorz Jędzierowski. Szczególnie ciepłe słowa podziękowania zostały skierowane do wychowawcy klasy p. Andrzeja Raszczuka.

Dyrektor szkoły oraz wychowawca podziękowali również rodzicom: paniom Barbarze Tomaszewskiej-Chwale i Agacie Ges za działalność na rzecz klasy oraz w Radzie Rodziców, p. Krzysztofowi Janusowi za trzyletnią pracę w trójce klasowej i aktywną działalność na rzecz szkoły i klasy, państwu Małgorzacie i Markowi Naglikom za pomoc w organizacji imprez klasowych.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć części artystycznej. Wzruszający program przygotowała klasa 2a liceum pod opieką wychowawczyni p. Doroty Marusiak, wypełniony m.in. prezentacją zdjęć absolwentów oraz filmu z zabawnymi wywiadami z maturzystami. Zgromadzeni mieli również przyjemność wysłuchać pięknego występu akordeonowego Beaty Janus oraz polskiej wersji piosenki „My way” z repertuaru Franka Sinatry w fantastycznym wykonaniu Jakuba Naglika (do obejrzenia tutaj).

Uroczystość zakończyła się piosenką zaśpiewaną wspólnie przez uczniów i nauczycieli naszego pijarskiego liceum.

Wszystkim Absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze!

MK