Historyczny rajd w Bolesławcu

Historyczny rajd w Bolesławcu

W piątek 27 maja 2022 r. odbył się Miejski Rajd Historyczny Bolesławiec 2022. Jego organizatorem było Muzeum Ceramiki we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 1 oraz Szkołą Podstawową nr 4 w Bolesławcu. 

W rywalizacji wzięła rudział również reprezentacja z naszej pijarskiej szkoły w Bolesławcu w skład której weszło: 6 uczniów z klasy 3b szkoły podstawowej pod opieką p. Alicji Sabadasz.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie siedmiu zadań związanych ze średniowieczną historią miasta. Zabawa była też okazją okazję poznać znane z historii miasta postacie oraz spróbować sił w różnorodnych wyzwaniach sprawdzających m.in. umiejętność współpracy, spostrzegawczość, orientację w terenie czy zdolności manualne. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia wnętrza niedostępnego na co dzień Pałacu Ślubów. – Na zakończenie przygód grupy śmiałków wzięły udział w pokazie rycerskim przygotowanym przez Bractwo Rycerskie św. Michała Archanioła z Bolesławca – czytamy na stronie szkoły. Oprócz opowieści o życiu rycerskim, prezentacji uzbrojenia i pokazu walk, każdy mógł wziąć udział w bezpiecznym treningu fechtunku. W rywalizacji liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, a każda grupa mogła poczuć się zwycięzcą  rajdu.

Rajd Historyczny to wydarzenie cykliczne skierowane do młodzieży z bolesławieckich szkół. 

(Źródło: strona UM Bolesławiec)

MK