33. Parafiada Dzieci i Młodzieży

33. Parafiada Dzieci i Młodzieży

Zapłonął znicz otwierający 33. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży odbywającą się w dniach 10-15 lipca 2022 na Kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W tym roku do rywalizacji przystąpią 33 reprezentacje z całej Polski i zagranicy, czyli ponad 500 osób.  

Tegoroczne reprezentacje przybyły z Polski, również z naszych placówek w Poznaniu, Elblągu, Wieczystej i od Sióstr Pijarek, a także z Ukrainy, Litwy i Łotwy. Każda z nich będzie miała okazję wziąć udział w wielu konkurencjach opierających się na triadzie: teatr-stadion-świątynia. 

- Zaczynamy tydzień parafiadowych wyzwań, rywalizacji i formacji, czas na rozwój fizyczny, intelektualny i duchowy – być może nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że na Parafiadzie wszystko to dzieje się w jednym miejscu i w tym samym czasie, jednocześnie - mówił o. Tomasz Olczak, Dyrektor 33. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. - Chcemy przez ten tydzień kształcić nasze serce – cnotami, umysł – naukami, a ciało – ćwiczeniami. A dzięki śp. o. Józefomi Jońcowi, twórcy ruchu parafiadowego wiemy, że ruch rzeźbi umysł, serce i ciało.

Podczas każdego dnia zaplanowane zostały rozgrywki sportowe w ponad dziesięciu konkurencjach sportowych, ponadto liczne konkursy i turnieje. Dla zwycięzców zostały przygotowane okolicznościowe medale. 

Codzienną relację z wydarzenia można śledzić na Fanpage'u Stowarzyszenia Parafiada oraz stronie parafiada.pl.

Fot. Magdalena Rak, Paulina Duszyńska, Maria Zwierzyniecka

MK