Wakacyjne SMP

Wakacyjne SMP

Na warszawskich Siekierkach w Szkole Podstawowej im. o. Onufrego Kopczyńskiego w dniach 29 lipca do 2 sierpnia 2022 r. odbywało się Wakacyjne SMP, w którym wzięła udział młodzież z klas 6-8 szkoły podstawowej z Bolesławca, Jeleniej Góry, Krakowa, Łowicza, Rzeszowa od pijarów i pijarek. 

Uczestnicy nie tylko mogli poznać historię i ciekawostki związane z sanktuarium na Siekierkach, ale także zobaczyć najważniejsze miejsca w centrum Warszawy jak Łazienki Królewskie, pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, Belweder czy Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Starówkę. Największe jednak wrażenie na uczestnikach zrobił udział w "Godzinie W" 1 sierpnia. Pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza zgromadziło się wielu warszawiaków, którzy o godz. 17.00 zatrzymali się, by uczcić bohaterów Powstania Warszawskiego.

W ciągu tych pięciu dni odbywały się konferencje, spotkania w grupach, zabawy integracyjne, gra terenowa, turniej sprawnościowy i ciekawe warsztaty, które poprowadzili pijarzy i animatorki z Łowicza. Uczestnicy mogli poznać folklor łowicki, zgłębić tajniki przygotowywania gier planszowych, sprawdzić się w roli dziennikarza, przygotować pieczone breloczki czy przygotować układ taneczny. Uczestnicy wieczorami poznawali również tańce pijarskie, które prowadziły animatorki z Łowicza.

Nad całym wydarzeniem czuwał o. Jacek Wolan i o. Dominik Bochenek oraz pijarzy z domu warszawskiego: o. Dawid Graczyk i o. Tomasz Olczak, którym pomagali wychowawcy: o. Łukasz Wilusz, o. Przemysław Suchy, o. Piotr Recki, o. Radosław Boboń, s. Mirjana Filipić, s. Elżbieta Tralewska, br. Janusz Dudek, kl. Krzysztof Świderski i kl. Łukasz Fabijański. W organizacji wydarzenia pomagały animatorki z Łowicza: Julia, Maja, Ola i Amelia oraz animator z Warszawy, Staszek.

MK