Pielgrzymka ze Złoczowa

Pielgrzymka ze Złoczowa

Wojna na Ukrainie trwa nadal. Potrzeba wiele modlitwy i pokuty, dlatego ojcowie posługujący w parafii w Złoczowie postanowili zorganizować pielgrzymkę  autokarową do trzech sanktuariów dekanatu samborskiego w archidiecezji lwowskiej. 

Wyjazd odbył się w sobotę, 30 lipca 2022 r. Wzięli w niej udział nasi parafianie ze Złoczowa, Woroniaków, Jasieniowiec i Czerwonego. - Najpierw pojechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Opatrzności w Niżankowicach, gdzie w latach 2005 – 2007 płakała figura Matki Bożej. Tam, po spowiedzi, była Msza Święta i modlitwa zawierzenia Matce Bożej - relacjonuje o. Grzegorz Osika.

Po poczęstunku, który przygotował dla uczestników ks. Grzegorz Kida, niegdyś wikary w Złoczowie, wszyscy ruszyli do Sąsiadowic, gdzie poznaliśmy historię sanktuarium św. Anny, którego kustoszami są ojcowie karmelici. - Po modlitwie pojechaliśmy do trzeciego świętego miejsca, którym jest Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Łanowicach - opowiada dalej o. Grzegorz. - Tam poznaliśmy historię objawień Matki Bożej w La Salette oraz miejscowego kościoła. Po kawie i ciastku, które przygotowali dla nas księża saletyni, ruszyliśmy w drogę powrotną.

Pielgrzymka była czasem intensywnej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie, a także świetną okazją do bliższego zapoznania się z parafianami.

MK