42. Piesza Pielgrzymka Krakowska

42. Piesza Pielgrzymka Krakowska

11 sierpnia Piesza Pielgrzymka Krakowska dotarła na Jasną Górę. Nasza grupa prowadzona przez o. Radka Bobonia liczyła 63 pielgrzymów. Te dni rekolekcji w drodze przepełnione były wspólną modlitwą, śpiewem, a także budowaniem relacji z drugim człowiekiem. 

Po tych 6 dniach pielgrzymowania pątnicy dotarli do stóp Pani Jasnogórskiej, składając jej swoje troski, prośby i podziękowania. W grupie pielgrzymowali również br. Janusz, dk. Tomasz, kl. Łukasz i kl. Szymon. Tworzyli ją uczniowie i absolwenci naszych szkół, ich rodziny, a także przyjaciele naszego Zakonu. 

Nasza pijarska grupa zdecydowała się w tym roku, by zostać grupą namiotową. Nie udało się tego osiągnąć w całości, ale spora spora część odważyła się na noclegi na polu namiotowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się zawiązać wspólnotę, która jeszcze ściślej zjednoczyła się na ten czas rekolekcji w drodze. Ogromnym udogodnieniem okazały się prysznice zakupione dla naszej grupy, z których chętnie korzystali również pielgrzymi z innych grup. 

Wieczorami nasi klerycy animowali pogodne wieczory dla grup noclegowych, pokazując i ucząc tańców pijarskich. W kooperacji z prezentkami i franciszkanami integrowaliśmy się pomiędzy grupami.  

Rys. br. Janusz Dudek

MK