Konkurs różańcowy w Elblągu

Konkurs różańcowy w Elblągu

Październik to wyjątkowy czas modlitwy różańcowej. Dzieci z pijarskiej szkoły w Elblągu codziennie spotykały się na modlitwie różańcowej w  szkolnej kaplicy o godz. 15.00. 

Dzieci wzięły również udział w konkursie różańcowym. Konkurs ten stał się okazją do wykazania się pomysłowością w wykonaniu różańców  opowiada o. Stanisław Płaszewski. Kreatywność naszych uczniów nie znała granic. Wśród wykonanych różańców można było zauważyć różnorodne formy pracy. Pojawiły się między innymi koraliki, kasztany, orzechy, plastelina, modelina, owoce, chipsy, a nawet bardzo aromatyczna  kawa  i inne…

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody i wyróżnienia. Jury miało wiele trudności we wskazaniu, który różaniec jest najpiękniejszy i najciekawszy, ale wszystkie prace zostały ocenione w różnych kategoriach np. Kategoria: „Niezwykłe”, „Pomysłowe”, „Niepowtarzalne”,  „Wspaniałe”,  „ Ciekawe” oraz „ Oryginalne i pracowite”.

Wszystkim dzieciom gratulujemy! Każdy kto podjął się trudu pracy jest zwycięzcą  podsumowuje o. Stanisław. Dziękujemy i liczymy na Was w przyszłym rokuPodziękowania kieruję również do komisji i osób wspomagających:  dla Pań Katarzyny Ławrynowicz, Moniki  Strawa, Katarzyny Sikorskiej, Natalii Trykowskiej oraz uczennic klasy V: Małgosi, Klarze, Ninie i Julii, Anastazji  za pomoc.

MK