Spotkanie absolwentów w Łowiczu

Spotkanie absolwentów w Łowiczu

Zgodnie z tradycją, 27 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie absolwentów Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu z Dyrekcją i nauczycielami. 

Najpierw uczestnicy zebrali się na Mszy Świętej, a następnie w holu szkoły dzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia i śpiewając kolędy.

Grono przybywających na to wydarzenie regularnie się powiększa, co jest dowodem na ciągle rosnącą liczbę uczniów, którzy kończą edukację właśnie w pijarskich szkołach. Niektórzy z nich uczęszczali do szkoły 3 lata, a inni 12, ale każdy zgodnie przyznaje, że z sentymentem i radością wraca do „pijarskiej”.

— Wigilia absolwentów to piękna inicjatywa. Dzięki niej mogliśmy się spotkać z kolegami i nauczycielami, powspominać. Bardzo podoba mi się to, że w Pijarskiej stworzyliśmy swego rodzaju rodzinę, do której się wraca nawet kilka lat po zakończeniu liceum  — mówi jeden z absolwentów. 

Cieszy to, że uczniowie chętnie odwiedzają swoją szkołę, utrzymują kontakt z nauczycielami, uczestniczą w spotkaniach absolwentów, a niekiedy już jako studenci prowadzą zajęcia dla młodszych kolegów i koleżanek. 

MK