Przedmaturalny stres - jest sposób!

Przedmaturalny stres - jest sposób!

Klasa IV liceum to ciężka praca, dlatego cieszymy się z każdej formy rozrywki, gdy możemy pobyć ze sobą i zapomnieć o maturze.

Pijarscy licealiści z Łowicza przyznają, że przed nimi wymagający czas, jednak wychowawcy dbają o równowagę między nauką a zabawą. Dlatego też w ostatnim czasie maturzyści brali udział w zorganizowanym dla nich kuligu. Zdecydowanie sprzyjała im zimowa aura, dlatego po wspólnej przejażdżce chętnie zasiedli wokół ogniska, by piec kiełbaski i rozmawiać ze sobą.

Z kolei tydzień później, tuż po wigilii szkolnej, wybrali się do „Och – Teatru” na sztukę nawiązującą do atmosfery świątecznej. Dwugodzinne „Przedstawienie świąteczne w szpitalu świętego Andrzeja” będące komedią pomyłek dostarczyło im wiele powodów do śmiechu. Z podekscytowaniem śledzili na scenie grę znanych aktorów, m.in. Marcina Perchucia, Anety Todorczuk–Perchuć, Cezarego Żaka, Katarzyny Żak. Sztuka bardzo im się podobała, chóralnie mówią: — Świetnie bawiliśmy się na tej sztuce i czekamy już na kolejną, jak nie przed maturą, to po.

Również wychowawcy pijarskich licealistów cieszą się ze wspólnego wyjazdu, w którym brali udział niemal wszyscy uczniowie. — Nie trzeba było długo namawiać naszych wychowanków na popołudniową wycieczkę do teatru. To ważne, żeby w życiu dorosłym umieli wybierać dobre rozrywki i lubili chodzić do teatru.

Teraz przed pijarskimi maturzystami już ostatnia wspólna zabawa przed maturą – 7 stycznia wezmą udział w balu studniówkowym. Życzymy im dobrej zabawy!

MK