Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

W Święto Ofiarowania Pańskiego, jak co roku, w całej Polsce odbywały się Orszaki Trzech Króli. Wiele osób z naszych parafii i szkół aktywnie włączało się w ich organizację w swoich placówkach. Relację z przebiegu można znaleźć poniżej.  

Parafia pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie

W tym roku parafianie zorganizowali Orszak Trzech Króli na terenie naszej parafii w Rzeszowie. Wszyscy zgromadzili się przed Szkołą Podstawową Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza, by stamtąd tłumnie wyruszyć na trasę, która prowadziła pod kościół św. Józefa Kalasancjusza, gdzie odbył się koncert Małego Chóru Kalasancjusza. Na trasie przemarszu aktorzy z Teatru Atmosfera odegrali sceny walki dobra ze złem oraz dworu Heroda, czyli elementów tradycyjnych jasełek. 

Inicjatorami tego wydarzenia byli członkowie Teatru Atmosfera, którzy podjęli się tego wyzwania w tym roku. Wspierali ich organizacyjnie członkowie Domowego Kościoła, parafianie, wspólnota szkolna, harcerze, a także klerycy z WSD w Rzeszowie, którzy prowadzili śpiew w trakcie orszaku. 

Fot. Igor Witowicz - cała galeria

Więcej: rzeszów11.pl, rzeszow.tvp.pl

Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu

Uczniowie szkoły w Łowiczu również włączyli się w organizację Orszaku, podczas którego wystawili walkę dobra ze złem. Uczestnicy wydarzenia swoją przynależność do wspólnot wyrażali odrębnymi kolorami koron. Osoby skupione wokół kościoła pijarów otrzymały niebieskie korony. 

Fot.łowicz24.eu

Więcej: lowicz24.eu

Szkoły Zakonu Pijarów w Bolesławcu

Na barwnym orszaku w Bolesławcu nie zabrakło uczniów naszej szkoły, którzy ubrani w stroje przeszli ulicami miasta. Na scenie nie zabrakło scholi pijarskiej, która poprowadziła śpiewa kolęd razem z uczestnikami wydarzenia. 

Fot. Andrzej Raszczuk

Więcej: legnica.fm

Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu

W tym roku w role Maryi i św. Józefa podczas elbląskiego orszaku wcielili się uczniowie z naszego pijarskiego liceum. Towarzyszyło im grono aniołów, którymi byli również nasi uczniowie. 

Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu

Uczniowie i wspólnota szkolna z Poznania dołączyła do orszaku z niebieskimi koronami i płaszczami symbolizującymi Afrykę. Na początku grupy jeden z uczniów niósł pijarski herb szkoły. 

Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Warszawie  

W warszawskim orszaku brali udział nami uczniowie ze szkoły podstawowej, którzy wcielili się w różne postaci, ubierając piękne stroje i maszerując w pochodzie. Inna grupa uczniów również wzięła uczestniczyła maszerując z koronami na głowie. 

Zespół Szkół Zakonu Pijarów Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach

Również ulicami Katowic przeszedł pochód trzech króli, w którym wzięła udział społeczność szkolna. Reprezentowali oni Afrykę ubierając niebieskie korony i stroje w tym samym kolorze. 

Parafia pw. św. Kwiryna w Łapszach Niżnych 

W Łapszański Orszak Trzech Króli zaangażowała się cała parafia. Poczynając od przygotowania Eucharystii, podczas której o oprawę muzyczną zadbała schola parafialna i orkiestra dęta. Nie zabrakło kolorowych strojów, koron na głowach i radości ze świętowania Zbawiciela. 

Fot.  Młynarczyk Maria, Milaniak Oliwia i Kowalczyk Barbara.

MK