Pijarskie LO w Łowiczu znowu „złote”!

Pijarskie LO w Łowiczu znowu „złote”!

Po raz już 6. pijarskie liceum w Łowiczu zdobyło „Złotą tarczę” w rankingu miesięcznika „Perspektywy” i znalazło się wśród najlepszych liceów w Polsce. 

Pijarska wśród zestawienia wyników z olimpiad zajęła 92. miejsce w Polsce. Ponadto po raz kolejny wypracowała wysokie, bo 164. miejsce w kraju (na 2200 liceów) w ogólnej klasyfikacji.

Takie wyróżnienie nie jest nadawane przypadkowo i odgórnie. Składa się na nie systematyczna praca nauczycieli i uczniów oraz wypracowany system przygotowania do egzaminu dojrzałości. To także bogata oferta zajęć pozalekcyjnych rozwijających umiejętności i pasje licealistów, co pozwala uczniom zdobywać tytuły finalistów i laureatów w olimpiadach przedmiotowych.

— „Złota tarcza” to ogromna radość dla szkoły, ale jeszcze większa dla byłych maturzystów — czytamy na stronie szkoły. — Uzyskane przez nich wyniki pozwoliły im studiować wymarzone kierunki na bardzo dobrych uczelniach. Dziś pijarska cieszy się, że ubiegłoroczni absolwenci wybrali tę szkołę i wspólnie zawalczyli o swoją przyszłość. Tak dobrych wyborów życzą też w pijarskiej tegorocznym Ósmoklasistom.

MK