Uczniowie z pasją

Uczniowie z pasją

Po raz kolejny już matematyczna pasja pijarskich licealistów z Łowicza doprowadziła ich do finału Ogólnopolskiego Konkursu "Matematyka — moja Pasja" oraz okręgowych eliminacji Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.

W pierwszym konkursie swoje możliwości sprawdzali: Miłosz Grzywacz  uczeń klasy 2 LO oraz dwóch maturzystów: Maciej Kleszcz i Adam Michałowski. Z kolei z liczebnikami w języku komnzo (Nowa Gwinea), tekstami w językach marathi (Indie) i belanda (Sudan Południowy) oraz zaimkami języka balti (Tybet) mierzyła się Zuzanna Pawłowska – uczennica 4 klasy LO.

Oba konkursy organizowane są na ogólnopolskim poziomie i dlatego też wymagają nie tylko systematycznej pracy, ale również predyspozycji do logicznego myślenia. A zdolności te co roku rozpoznaje, a potem rozwija, nauczycielka matematyki – Elżbieta Cywińska.  Przygotowanie do konkursów to konieczna znajomość i realizacja podstawy programowej w zakresie rozszerzonym, rozwiązywanie zadań z poprzednich edycji, które są naprawdę trudne  opowiada. Olimpiada Lingwistyki Matematycznej wymaga też poszukiwania informacji z krajowych, jak i zagranicznych stron. Oczywiście, mimo że to ciężka praca, sprawia nam wiele radości i jest świetnym treningiem przed maturą.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach zmagań. 

MK