Ferie w Łowiczu

Ferie w Łowiczu

"Nie czujemy się pogubieni" — pod takim hasłem przebiegały feryjne zajęcia dla uczniów w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu. 

Bezpłatne zajęcia prowadzone w ferie, przede wszystkim dla ósmoklasistów i maturzystów, to już sprawdzona formuła, którą realizują pijarskie szkoły w Łowiczu.

Uczniowie chętnie korzystają z zajęć z przedmiotów egzaminacyjnych, a więc języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, a starsi też z fakultetów poświęconych przedmiotom rozszerzonym, z których będą zdawać już niedługo maturę. Ponadto licealiści po raz kolejny mogli sprawdzić swoje umiejętności i przygotowanie do matur ustnych z języka polskiego i angielskiego. Jak sami przyznają, pozwala im to oswoić stres związany z taką formą matury, która nie była obecna przez ostatnie dwa lata na maturze z powodu pandemii i stanowi to dobre uzupełnienie odbywających się regularnie fakultetów. Jedna z maturzystek, Aleksandra Wielgomas, docenia możliwość dodatkowego spotkania z nauczycielami: — Fakultety w ferie sprawiły, że mogłam usystematyzować wiedzę do matury oraz był to także czas, gdy mogliśmy dopytać nauczycieli w wielu kwestiach dotyczących egzaminu dojrzałości. Nauczyciele wskazali nam plan działania na ostatnie miesiące przygotowań, a to sprawiło, że nie czujemy się pogubieni. Zajęcia w ferie dały nam wiele i wierzymy, że wytężona praca podczas dodatkowych spotkań przyniesie pozytywne skutki w postaci wyników maturalnych pozwalających nam na dostanie się na wymarzone studia.

Inną formą, w której mogli uczestniczyć, były zajęcia przygotowujące do olimpiad i konkursów przedmiotowych. Efektami tych zajęć i regularnych fakultetów w czasie roku szkolnego są awanse do kolejnych etapów.

We wszystkich typach feryjnych spotkań w szkole wzięło udział około 300 uczniów, co, jak zauważają nauczyciele, jest dowodem na chęć współpracy: — Dobrze, że możemy wychodzić naprzeciw potrzebom uczniów, tym bardziej, że w tym roku będą zdawać maturę w nowej, bardziej wymagającej, formule. Wszyscy chcemy, by dobrze przygotowali się do egzaminu, tak, by w maju nie czuli niepotrzebnego stresu. 

Nadesłała Karolina Małecka-Wojtasiak

MK