Kapituła Prowincjalna 2023

Kapituła Prowincjalna 2023

W tym roku w dniach 11-15 kwietnia w Domu Norberta w Hebdowie odbędzie się Kapituła Prowincjalna, która przebiegać będzie pod hasłem: "Pod przewodem Ducha Świętego". Weźmie w niej udział 37 zakonników z całej naszej Prowincji, w tym także przedstawiciele wspólnot za granicą.  

Podczas tych sześciu dni odbędzie się podsumowanie minionego czterolecia, wybór nowego Prowincjała i Zarządu Prowincjalnego, a także planowanie na kolejne lata. Do Hebdowa przyjadą również świeccy przedstawiciele: Prowincjalnego Sekretariatu ds. formacji i integracji charyzmatycznej współpracowników świeckich, Centrów Kultury Calasanz, Bractwa Szkół Pobożnych, Duszpasterstwa Absolwentów w Krakowie, Duszpasterstwa Akademickiego Pijarów Plus.

Hasło tegorocznej Kapituły nawiązuje do hasła Kapituły Generalnej, która odbywała się w 2022 r. w  w Cuautitlán Izcalli w Meksyku. Hasło to zostało zaczerpnięte z Konstytucji Zakonnych napisanych przez św. Józefa Kalasancjusza, a dokładniej z 4. punktu. Nie bez znaczenia nasz Założyciel już na samym początku zaznacza, że jeśli będziemy otwarci na działanie Ducha Świętego, życie i misja zakonu zostaną umocnione. Te słowa powinny nam nieustannie towarzyszyć i nas prowadzić, również podczas naszej tegorocznej Kapituły Prowincjalnej. Chcemy oddać Duchowi Świętemu wszystko, czym żyliśmy przez cztery lata i prosić o jego prowadzenie podczas tych sześciu dni oraz w następnym czteroleciu, by pozwolił podejmować decyzje ku większemu wzrostowi pobożności. 

A + M + P + I

MK