Pielgrzymka ósmoklasistów

Pielgrzymka ósmoklasistów

Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach wypełniło się blisko 300 uczniami naszych szkół, którzy przyjechali na coroczną pielgrzymkę ósmoklasistów. W tym roku młodzież spotkała się z Tomaszem Wolnym, dziennikarzem  i prezenterem telewizyjnym. 

Spotkanie rozpoczęło się od powitania grup z Bolesławca, Łowicza, Poznania, Rzeszowa, Krakowa z Wieczystej i Rakowic, a także Warszawy. Podczas pielgrzymki uczniowie uczestniczyli w drodze krzyżowej, którą poprowadził o. Marek Barczewski i młodzież z Łowicza. 

Z ósmoklasistami spotkał się Tomasz Wolny, który opowiedział o wartościach w mediach, jak łączy wiarę z pracą. Padło wiele pytań do gościa i wiele interesujących historii.  — To Jezus Chrystus zawsze jest naszym fundamentem, to na nim opieramy swoją wiarę, która pozwoli nam pozostać w zgodzie ze swoim sumieniem w tym, co będziemy robić każdego dnia — mówił Tomasz Wolny.     

Eucharystii przewodniczył o. Tomasz Olczak, a kazanie wygłosił o. Jacek Wolan. W kazaniu zostały przywołane trzy obrazy z Ewangelii.  — Zabieramy ze sobą słowa. Zostawiamy Panu Bogu, co jest grzechem. Chcemy dziękować Bogu za to, co nas dobrego spotkało — zakończył o. Jacek. 

MK