21. Parafiada Środowisk Pijarskich

21. Parafiada Środowisk Pijarskich

Blisko 200 uczestników wzięło udział w 21. Parafiadzie Środowisk Pijarskich, która trwała od 28 kwietnia do 1 maja 2023 r. w Krakowie. To sportowe święto skierowane jest szczególnie do lektorów i ministrantów posługujących w naszych placówkach w całej Polsce.

Gościem tegorocznej Parafiady był Filip Łuczak, znany w social mediach jako @PanKoscielny. Spotkał się pierwszego dnia z uczestnikami, by podzielić się z nimi konferencją „Nowy mecz po nieudanym”. Podkreślał w niej kilkakrotnie, jak ważna jest spowiedź, która pozwala żyć w przyjaźni z Bogiem.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, w których rozgrywany był każdy turniej i konkurencja. Tematem tegorocznego konkursu wiedzy był Mundial w Katarze 2022. W tym roku do rozgrywanych dyscyplin powrócił turniej piłki siatkowej, a niezmiennie odbyły się turnieje koszykówki i piłki nożnej. Dodatkowo uczestnicy mogli wziąć udział w biegu przełajowym oraz rzucie piłką palantową.

Po zsumowaniu wszystkich zdobytych wyników tytuł Najwszechstronniejszej Drużyny powędrował do uczniów z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu. 

Pośród sportowych atrakcji, każdego dnia odbywała się Eucharystia, a po zakończeniu rozgrywek każda z grup mogła zobaczyć Kraków i zrelaksować się, oczekując na uroczystą dekorację. Ostatniego dnia na uczestników czekały dyplomy, medale i nagrody wręczone podczas gali zakończenia. 

Gratulujemy opiekunom i uczestnikom osiągniętych sukcesów. Liczymy, że za rok będzie nas jeszcze więcej. A w tym roku były z nami reprezentacje z Elbląga, Łowicza, Poznania, Warszawy, Bolesławca, Krakowa z Wieczystej i Rakowic oraz z Rzeszowa z parafii i szkoły. 

MK