7. Przegląd Scholi Pijarskich
Fot. Marek Pałubicki

7. Przegląd Scholi Pijarskich

W ostatni weekend, 26-28 maja 2023 r., w Bolszewie odbywał się 7. Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich. Na Kaszuby przyjechało 260 przedstawicieli z Bolesławca, Elbląga, Katowic, Krakowa ze szkoły, Rzeszowa ze szkoły i parafii, Łowicza i oczywiście z Bolszewa. 

Przegląd co roku gromadzi dzieci i młodzież, które grają na instrumentach, śpiewają, tańczą, chwalą Boga swoimi talentami. Zawsze towarzyszą im opiekunowie, wychowawcy, instruktorzy, którzy wspierają ich w rozwijaniu swoich pasji. 

To, jak ważna w każdym zespole, scholi, chórze jest współpraca, uczestnicy wiedzą bardzo dobrze. Dlatego też pierwszego dnia odbył się wieczór integracji, przygotowany i poprowadzony przez animatorów z Bolszewa. Następnego dnia odbywały się warsztaty dla śpiewających, tańczących i grających na: skrzypcach, gitarze i instrumentach perkusyjnych. 

Po intensywnych ćwiczeniach po południu uczestnicy udali się nad morze, by odpocząć przed przeglądem, który odbywał się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie. Poprowadziła go Agnieszka Zielonko, która była również organizatorem wydarzenia razem z o. Mateuszem Kaźmierskim, o. Łukaszem Czubem, now. Jarosławem Kuczajem i sztabem wolontariuszy. Wieczorem w kościele rozbrzmiewały radosne śpiewy wszystkich grup, które prezentowały piosenki przygotowane specjalnie na Przegląd.

Przegląd Schol zakończył się niedzielną Eucharystią w kościele i Galą, która podsumowywała tegoroczne wydarzenie. 

To wielka radość oglądać i słuchać dzieci i młodzieży z naszych placówek z całej Polski, które co roku z wielkim zaangażowaniem przygotowują się i uczestniczą w Przeglądzie. Do zobaczenia za rok!

Fot.  Kacper Cieszyński, Marek Pałubicki, Kłosowski - fotografia, o. Mateusz Kaźmierski

MK