Heroiczność cnót o. Pedro Díez Gila

Heroiczność cnót o. Pedro Díez Gila

Przekazujemy dobre wiadomości dla całej naszej kalasantyńskiej rodziny. 20 maja 2023 r. papież Franciszek ogłosił dekret o heroiczności cnót o. Pedro Díez Gila od Matki Bożej Szkaplerznej. Od tego momentu Sługę Bożego możemy nazywać czcigodnym. 

W tym roku w kwietniu minęła 110. rocznica urodzin Sługi Bożego Pedro Díez Gila. Przyszedł on na świat 14 kwietnia 1913 r. w Pampliega w prowincji Burgos. Był uczniem szkoły pijarskiej w Tolosie. Formację w naszym Zakonie zdobywał w wielu miejscach w Hiszpanii: Venta de Baños, Saragossa, Peralta de la Sal, Irache, Albelda de Iregua. W 1937 r. przyjął święcenia kapłańskie i większość swojego życia spędził w Saragossie, gdzie zmarł w opinii świętości 14 grudnia 1983 r.

Jego poświęcenie dla najmłodszych dzieci w szkole, troska o kościół i praca duszpasterska wśród mieszkańców saragossańskiej dzielnicy San Pablo zostawiła trwały ślad w pamięci ludzi, która trwa aż do tej pory. Jego pijarskie życie uczy nas, jak ważne jest wychowywanie dzieci od najmłodszych lat - tzn. pozwolić im, by “wzrastali w latach i w łasce” na wzór Jezusa z Nazaretu.

Modlitwa za wstawiennictwem Sługi Bożego Pedro Díez Gila:

Panie Jezu, który wskazałeś na dziecko, jako wzór Twojego królestwa i posłałeś o. Pedro Díez Gila, pijara, aby przekazywał najmłodszym dzieciom Twoje nauczanie, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy naśladując wiernie jego apostolską gorliwość, mogli się kiedyś cieszyć w niebie tą samą nagrodą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. (Prośba o łaskę, którą pragnie się otrzymać). Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.