Wakacyjne warsztaty w Łapszach Niżnych

Wakacyjne warsztaty w Łapszach Niżnych

W dniach 24 czerwca do 2 lipca 2023 r. odbywały się „Wakacyjne warsztaty artystyczne z pierwszą pomocą” w Łapszach Niżnych, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Zakonu Pijarów w Katowicach. 

Warsztaty trwały od poniedziałku do piątku. Każdego dnia na uczestników czekał zróżnicowany program, który pozwalał poznać różne techniki artystyczne oraz zdobyć wiedzę z pierwszej pomocy medycznej . 

Uczniowie mogli poznać historię Spisza i podziwiać piękne widoki tamtych terenów, wziąć udział w warsztatach wokalnych i gry na dzwonkach, czy poznać techniki quilingu, szycia czy filcowania na sucho. 

Odwiedziliśmy również Dom Ludowy w Łapszach, gdzie obejrzeliśmy multimedialną wystawę przyrodniczą oraz bawiliśmy się na świetlicy  czytamy na stronie szkoły katowickiej. W środę po przejściu 8 kilometrowej trasy pieszej dotarliśmy do Niedzicy, tam zwiedziliśmy Wozownię oraz Zamek Dunajec.

W ramach warsztatów z pierwszej pomocy uczestnicy poznali podstawy bandażowania i wzięli udział w konkursie na najszybsze zwijanie bandaży. Na koniec dnia czekało ich również kino wakacyjne.

Podczas tych kilku dni nie zabrakło ogniska z kiełbaską, wspólnym śpiewem i zabawą. A przy ognisku cieszyliśmy się wspólnym czasem, ze śpiewem i zabawą.

Ostatniego dnia wszyscy wyruszyli w rejs po Jeziorze Czorsztyńskim i zwiedzili ruiny zamku w Czorsztynie, podziwiając malownicze widoki. Kolejną atrakcją było kino 5D, a dzień zakończył się wspólną zabawą karaoke.

MK