Camp de Calasanz

Camp de Calasanz

W dniach od 23 lipca do 1 sierpnia 2023 r. dzieci z Centrum Kultury Calasanz z Krakowa-Rakowic spędziły niesamowity czas na kolonii letniej „Camp de Calasanz” w Momotach Dolnych koło Janowa Lubelskiego. 

Każdy dnia dzień rozpoczynał się od wspólnej Eucharystii. Tematem duchowym kolonii były Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie i wybrani patroni, których życie i przesłanie uczestnicy poznawali każdego dnia. Byli to: bł. Carlo Acutis, bł. Chiara Badani, św. Antoni z Padwy, bł. Piotr Frassati, św. Jan Paweł II, Św. Jan Bosko.

Pośród różnych aktywności duchowych najbardziej angażujące dla uczestników było zostanie „boskim influencerem” i nagranie przez grupę filmiku ewangelizacyjnego. Oprócz tego mieliśmy pełne dni pełne różnorodnych aktywności i przygód   opowiada o. Bartek Koszyk.  Poznaliśmy nowych przyjaciół, uczestniczyliśmy w sportowych zawodach, warsztatach artystycznych i wycieczkach, odbył się spływ kajakowy, były archery, paintball, budowanie tratw, dmuchańce, był basen, szkoła przetrwania, gry terenowe, wodne igrzyska, offroad i wycieczka do Sandomierza i wiele innych aktywności. Byliśmy pełni energii i radości przez cały czas.

Kolonia letnia była niezapomnianym doświadczeniem, które na pewno wszyscy uczestnicy będę wspominać przez długi czas! Ten wypoczynek dla dzieci i młodzieży to nie tylko czas zabawy, ale także okazja do poznania nowych znajomych, rozwijania umiejętności, zdobywania pewności siebie i tworzenia niezapomnianych wspomnień. To czas, który pozwalał nam oderwać się od codzienności i czerpać radość z różnorodnych aktywności i duchowości. Wróciliśmy do domu z uśmiechami na twarzach i z głową pełną nowych doświadczeń i wspomnień. Dziękujemy! zakończył relację o. Bartek. 

MK