Pierwsze śluby zakonne

Pierwsze śluby zakonne

Do naszej pijarskiej rodziny dołączył kl. Jarosława Kuczaj od Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. Swoje pierwsze śluby zakonne złożył 12 września 2023 r. w święto Najświętszego Imienia Maryi, czyli w święto tytularne naszego Zakonu w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bolszewie. 

Po dwóch latach formacji, najpierw w przednowicjacie w Rzeszowie, a przez ostatni rok w nowicjacie w Bolszewie, Jarek złożył śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oraz szczególnej troski o wychowanie dzieci i młodzieży. 

Jarek pochodzi z naszej parafii w Krakowie na Wieczystej. Jest też harcmistrzem w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Chorągwi Małopolskiej. 

Eucharystii przewodniczył o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, który wygłosił również kazanie. — Dziś składając śluby zakonne oddajesz Panu Bogu całego siebie, całą swoją przeszłość zwrócił się do profesa o. Prowincjał. — Musimy wyjść na wyższy stopień nadziei. Te śluby mają nam przypomnieć, że jest inne ważniejsze życie niż to tutaj na ziemi. To co jest dane nam na ziemi, pozwala nam osiągnąć to co najważniejsze. Te składane dzisiaj śluby mają nam przypomnieć, że jest trzeci stopień nadziei — Eucharystia. O. Mateusz przywołał w swoim kazaniu również kleryków, którzy odnowią swoje śluby w naszym zakonie na kolejny rok. — Ta obrana droga jest trudna i wymaga wyrzeczeń, ale jej cel i owoc jest nam już znany i ta radość jest dzisiaj najważniejsza. 

Swoje śluby proste tego dnia odnowili również klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego: Krzysztof, Janek, Bartosz, Jakub i Łukasz. 

Tego dnia neoprofesowi towarzyszyła rodzina, przyjaciele i bliscy, a także współbracia pijarzy z placówek z całej Polski.

Fot. Anna Czekaj, Magdalena Kiwior, Kacper Cieszyński 

MK