Wycieczka do Ciężkowic

Wycieczka do Ciężkowic

W piękny wrześniowy dzień 16 września 2023 r., grupa dzieci i młodzieży z Krakowa-Rakowic wyruszyła pociągiem na wycieczkę do Ciężkowic. 

Wyruszyli, by odkryć jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w okolicy - Skalne Miasto, Stare Miasto wraz z kościołem Jezusa Miłosiernego, Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej z interaktywną wystawą. 

Rozpoczęliśmy od Skalnego Miasto  relacjonuje o. Bartłomiej Koszyk. To naturalne skupisko skalnych formacji, które przypominają miasto zbudowane z kamieni. Już na samym początku wiedzieliśmy, że czeka nas niezapomniane doświadczenie.

Po dotarciu na miejsce uczestnicy wraz z przewodnikiem-animatorem wybrali się na pieszą wędrówkę po Skalnym Mieście. Trasa była dobrze oznakowana i oferowała przepiękne widoki na skalne formacje oraz okoliczne krajobrazy. Spacerując między skałami, czuliśmy się jak w innym świecie  opowiada dalej o. Bartek.  — Jakbyśmy przenieśli się do magicznego labiryntu. Skalne Miasto zaskakiwało nas różnorodnością formacji skalnych. 

Podczas wycieczki uczestnicy mieli także okazję zobaczyć wyjątkowe fenomeny przyrody, takie jak tzw. "okna skalne", czyli naturalne otwory w skale, które tworzą niezwykłe formacje. Podziwiali również panoramiczne widoki na okolicę, które rozciągały się z górnego punktu widokowego. Podczas przerwy na odpoczynek mieliśmy okazję delektować się piknikiem na łonie natury. To było niezwykle relaksujące i odprężające doświadczenie, które pozwoliło nam na chwilę zatrzymać się i cieszyć się pięknem otaczającej przyrody  dodaje o. Bartek

Po zakończeniu wędrówki kolejnym punktem wycieczki było pobliskie muzeum przyrody, gdzie można było dowiedzieć się więcej o historii i geologii Skalnego Miasta czy odkryć fascynujące fakty i ciekawostki na temat tego unikalnego miejsca.

Cała wycieczka do Ciężkowic — była niezwykłym doświadczeniem. Przyroda okazała się niezwykle piękna i imponująca, a wędrówka między skalnymi formacjami była pełna niespodzianek i odkryć. To miejsce z pewnością pozostanie nam w pamięci na długo czytamy w relacji z wycieczki Oprócz tego wspaniałego miejsca odwiedziliśmy Parafię Pana Jezusa Miłosiernego i Św. Andrzeja Apostoła, aby pomodlić się wraz z całą grupą w intencji naszych rodzin.

MK