Jesienna wyprawa uczniów klas czwartych

Jesienna wyprawa uczniów klas czwartych

W słoneczny jesienny wtorek, 3 października 2023 r., uczniowie wszystkich trzech klas czwartych wyruszyły na wycieczkę do tajemniczych Podlesic położonych na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Na miejscu w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury czekały liczne atrakcje. Uczniowie z poszczególnych klas na zmianę brali udział w warsztatach pszczelarskich oraz w warsztatach płukania złota i innych minerałów. Zajęcia były poprzedzone krótkim wprowadzeniem, a następnie miała miejsce część praktyczna. Uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem, wykonując świece woskowe, a także wydobywając minerały i uzupełniając nimi szklane buteleczki, które zabrali ze sobą jako pamiątki.

W ramach wycieczki odbyliśmy także dwa ciekawe spacery z przewodnikami: do Jaskini Głębokiej w poszukiwaniu nietoperzy oraz do rezerwatu przyrody Góra Zborów.

Po solidnym dotlenieniu  czytamy na stronie szkoły z chęcią zjedliśmy pieczone kiełbaski i ruszyliśmy w drogę powrotną zaopatrzeni w samorodki złota, inne okazy minerałów oraz pluszowe nietoperze.

MK