Warsztaty

Warsztaty "Razem działamy aktywnie"

Projekt „Razem działamy aktywnie!” ma na celu zwiększenie aktywności społecznej młodych ludzi poprzez organizację przestrzeni dla samorządowców, zwiększenie kompetencji uczniów, przeprowadzenie akcji społeczno-charytatywnej.

Za uczniami liceum Zakonu Pijarów w Krakowie realizacja czterech warsztatów w ramach bloku: I – Młody obywatel i bloku II – W zdrowym ciele zdrowy duch.

Czego można było doświadczyć na warszatach?

Podczas warsztatów „Młody obywatel” prowadzonych przez panią Beatę uczestnicy rozmawiali o roli obywatela w państwie, o tym, w jaki sposób i gdzie można nabyć kompetencje obywatelskie. Skupiliśmy się na szkole jako jednym z takich miejsc oraz samorządzie uczniowskim strukturze wewnątrzszkolnej, która jest tworzona przez uczniów i ma charakter demokratyczny  opowiada Małgorzata Dziedzic, opiekun projektu.  Dużo czasu poświęciliśmy na dyskusję o tym, jaki jest nasz wymarzony samorząd uczniowski oraz jak widzimy wybory do niego.

Pierwsze z warsztatów w ramach II bloku, poprowadził pan Dominik, który skupił się głównie na zdrowiu fizycznym. Rozmawialiśmy o zdrowym żywieniu, regularnym piciu wody, istotności czasu wolnego i poświęcenia go w oderwaniu od elektroniki  mówi dalej o projekcie koordynator. Drugie warsztaty w ramach tego bloku dotyczyły zdrowia psychicznego. — Razem z panią Darią zastanawialiśmy się nad tym czym jest zdrowie psychiczne, jak o nie dbać, jak reagować, gdy widzimy niepokojące objawy u siebie lub naszych znajomych oraz dowiedzieliśmy się czym różni się psycholog od psychoterapeuty mówi Małgorzata Dziedzic.

— Z warsztatów wynosimy ze sobą dużo nowej wiedzy i pozytywnych wrażeń — dodaje jeden z uczestników. 

Projekt sfinansowano ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.

Projekt jest realizowany przez Samorząd Uczniowski LOZP we współpracy z Fundacją Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego. Opiekunem projektu jest p. Małgorzata Dziedzic.

MK