Dzień Edukacji Narodowej w Krakowie

Dzień Edukacji Narodowej w Krakowie

Dzień Edukacji Narodowej w naszym liceum w Krakowie zawsze obchodzony był wyjątkowo uroczyście, a szczególnie w tym roku. 

Dokładnie 250 lat temu do życia została powołana Komisja Edukacji Narodowej, czyli pierwsze w Europie i na świecie ministerstwo oświaty. W tym roku szczególny wymiar szkolnego świętowania był jeszcze bardziej wyjątkowy. Powodem były obchody 250. rocznicy śmierci patrona szkoły ks. Stanisława Konarskiego.

Uroczystości w liceum miały oczywiście wymiar najważniejszy, czyli religijny, ale nie zabrakło też elementów bardziej świeckich: życzeń składanych nauczycielom, wyjątkowo licznych nagród przyznanych pracownikom szkoły przez Ojca Dyrektora. W uroczystościach szkolnych wziął udział również o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, który wręczył szczególną nagrodę Sapere Auso pro Professoribus pani wicedyrektor Jadwidze Bendo.

Tego dnia dokonała się zmiana pocztu sztandarowego i samorządu uczniowskiego. Na wielki finał odbył się emocjonujący konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Konarskim, który wygrali uczniowie z klasy 3D, po którym wszyscy rozeszliśmy się na mniej oficjalne świętowanie w gronie poszczególnych klas.

MK