KAP duchowy

KAP duchowy

70 osób wzięło udział w Kursie Animatora Pijarskiego. Uczestnicy z naszych placówek z całej Polski przyjechali na warszawskie Siekierki, by tak przy Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży jeszcze lepiej poznawać swoją duchowość podczas weekendu 1-3 grudnia 2023 r. 

Program kursu był oparty na konferencjach, które układają się w logiczny ciąg podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej. Nie zabrakło również dynamik, które pozwalały jeszcze lepiej zrozumieć przekazywane treści. Ten czas był również czasem na modlitwę – tę wspólnotową i tę osobistą, w ciszy.  Udało również wspólnie zdobyć Kopiec Powstania Warszawskiego, a także w wolnych chwilach spędzić czas na rozmowach, tańcach pijarskich czy wspólnym muzykowaniu.  

Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymał krzyż Animatora Pijarskiego.

Kurs razem z o. Jackiem Wolanem i o. Rafałem Stenką przygotowali doświadczeni animatorzy, którzy podzielili się swoją wiedzą, czasem i doświadczeniem wiary z uczestnikami.

KAP-owicze przybyli z naszych placówek w Poznaniu, Łowiczu, Katowicach, Krakowa, Elbląga, Warszawy i Rzeszowa od Sióstr Pijarek, a także z naszego Seminarium.

Fot. Bartosz Garbatowski

MK