Święcenia diakonatu

Święcenia diakonatu

Wszyscy chrześcijanie są zobowiązani do przekazywania znaku miłosiernej mocy, ty masz być świadkiem tej mocy Chrystusowej  tymi słowami zwrócił się bp Janusz Mastalski do kl. Krzysztofa, który 9 grudnia 2023 r. przyjął święceń diakonatu.

Uroczystość miała miejsce w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie na Rakowicach i celebrował ją bp Janusz Mastalski w koncelebrze z Ojcem Prowincjałem Mateuszem Pindelskim oraz pijarami z całej Polski. 

Współbracia przybyli z Bolszewa, Elbląga, Poznania, Jeleniej Góry, Bolesławca, Katowic, Rzeszowa oraz wspólnot krakowskich. Kl. Krzysztofowi towarzyszyła tego dnia cała wspólnota seminaryjna, a także Służba Liturgiczna Ołtarza z parafii na Wieczystej, której kl. Krzysztof jest duszpasterzem. 

Nie jest łatwo być dzisiaj księdzem, zakonnikiem, biskupem, jeśli czegoś potrzeba, to zaufania Panu — mówił w swoim kazaniu bp Janusza Mastalski. Przytoczył również słowa usłyszanej Ewangelii o św. Piotrze. — Mam nadzieję, że ty przeżywasz dzisiaj to samo co Piotr po połowie. To jest Pan i warto mu zaufać. Czas jest trudny, trudna jest także wierność powołaniu, ale uczniowie też zdradzili Jezusa. Kiedy pojawia się pokusa odejścia? Kiedy jestem rozczarowany Bogiem, Kościołem, Zakonem, to różnego rodzaju zniechęcenia, kiedy będzie połów, a nikogo nie złowisz. To sprawia, że człowiek zastanawia się czy w ogóle jest sens wyjaśniał biskup. — Pamiętaj wtedy, że Bóg ci zaufał, Zakon ci zaufał. Pomyśl o swojej mamie, która oddała cię Zakonowi, oddała cząstkę miłości. I pomyśl, że tej miłości nie można zawieść. Ty musisz być mocnym ogniwem. Trzeba się modlić, aby w waszym Zakonie było was więcej. Kiedy ty będziesz świadkiem, ktoś powie, chcę być taki jak on, chcę być dobrym kapłanem, chcę być pijarem. Niech Pan nas napełni, ciesz się tym dzisiejszym dniem i prowadź nas. Amen! — zakończył kazanie bp Mastalski.      

Dk. Krzysztof pełni obecnie posługę w parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie jest duszpasterzem LSO oraz prowadzi spotkania przygotowujące młodzież do bierzmowania.

MK