Sukcesy uczniów z Łowicza

Sukcesy uczniów z Łowicza

Wystartowały już pierwsze olimpiady, a wraz z nimi pojawiły się, już prawie zgodnie z tradycją, osiągnięcia uczniów z pijarskiego LO w Łowiczu. 

Do kolejnego etapu w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej awansowały Marta Jankowska oraz Aleksandra Karniszewska. Do konkursu, w którym mierzyły się z liczebnikami w języku gaam, historią o koniku i mrówce w języku ekadżuk oraz budową zdań w języku luganda, przygotowała je Elżbieta Cywińska.

Pierwsze sukcesy mają również na swoim koncie humaniści. Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym awansował Maciej Kucharek, uczeń klasy matematycznej. Podczas zawodów szkolnych rozwiązał test, który składał się ze zróżnicowanych zadań sprawdzających wiedzę w zakresie współczesnych procesów i zjawisk społeczno-politycznych. Olimpiada nie była aż tak trudna, choć kilka pytań mnie zaskoczyło, np. to dotyczące autorów książek, o których nie słyszałem  podkreśla licealista.  Udział był dla mnie łatwiejszy, dlatego że z wieloma zagadnieniami jestem na bieżąco. Kolejny etap jest 3 lutego i mam nadzieję, że dobrze sobie z nim poradzę. 

Z kolei do następnego etapu Olimpiady Historycznej awansowała Łucja Kaczmarek. Według licealisty zadania nie należały do łatwych, dlatego stara się jak najlepiej przygotować do kolejnego etapu. Wie, że może liczyć na pomoc i doświadczenie opiekuna p. Piotra Komuńskiego, który wychował do tej pory wielu laureatów i finalistów. 

Życzymy wszystkim powodzenia!

MK