100 dni przed maturą!

100 dni przed maturą!

Studniówka oraz okres ją poprzedzający, był jak co roku dla klas maturalnych, czasem niezwykle intensywnym, ale i wyjątkowym, tym bardziej, że zgodnie z tradycją zabawa odbywała się w murach szkoły.  

Przygotowania do balu zaczęły się już miesiące wcześniej, istotnym elementem był wybór eleganckiej sukni lub garnituru. Wielogodzinne próby poloneza, do którego choreografię przygotowała pani Bożena Mostowska, czy organizacja dekoracji razem z rodzicami, którą nadzorował komitet, zacieśniły więzi licealistów i pomimo pewnych obaw, ostatecznie sprawiły, że byli bardzo zadowoleni i dumni z efektów współpracy. 

Świętowanie 100 dni do matury rozpoczęli Mszą Świętą o godzinie 17.30 w kościele kolegialnym. Następnie rozpoczęła się część oficjalna na pięknie przystrojonej, w stylu lat 20. sali. Poprowadzili ją przedstawiciele każdej z dwóch klas w składzie: Małgorzata Tybuś, Tomasz Siewierski, Zuzanna Lus, Szymon Miterka oraz Malwina Ciesielska. W imieniu uczniów skierowane zostały podziękowania dla rodziców i grona pedagogicznego za trud włożony w przygotowywanie do matury. Nie zabrakło też serdecznych słów o. Rektora, refleksji przedstawiciela rady rodziców oraz Mickiewiczowskiego: „Poloneza czas zacząć!” z ust Pana Dyrektora. Polonez tradycyjnie rozpoczął bal studniówkowy, a po nim przyszedł czas na walc z nauczycielami. 

Czwartoklasiści pełni wdzięczności i radości bawili się razem z gośćmi do samego rana, dzięki porywającej do tańca muzyce i wyjątkowo dobremu jedzeniu. Znaleźli też czas na pamiątkową sesję zdjęciową. Na pewno na długo zapamiętają tę noc!

Nadesłała: Karolina Wojda

MK