Ferie w Łowiczu

Ferie w Łowiczu

W dniach 29 stycznia do 2 lutego 2024 r. w pijarskiej szkole podstawowej w Łowiczu odbywały się  „Ferie w mieście”. Wzięło w nich udział 50 uczniów z klas I-IV szkoły podstawowej. 

W organizacji zajęć nauczycieli wspierali animatorzy z pijarskiego liceum. W ramach zajęć w poniedziałek dzieci wzięły udział w zajęciach poprowadzonych przez p. Anię Rzepecką oraz grach i zabawach sportowych pod okiem p. Dominika Kusia i p. Sebastiana Popiela. Po obiedzie uczestnicy zobaczyli film pt. „Moja gwiazdka” w kinie Fenix. 

We wtorek bawili się, jeżdżąc na łyżwach i spędzając miło czas w sali zabaw „Happy Park” w Sochaczewie opowiada o. Radosław Torba. Ostatniego dnia, w środę, wzięli udział w warsztatach rękodzieła ludowego w Nieborowie, podczas których poznawali sztukę pieczenia chleba i nabyli umiejętność smażenia podpłomyków, a także poznali budowę cepa i sposób jego użycia. W czasie trwania warsztatów mogli spróbować własnoręcznie wykonanych wypieków, a także degustować wspólnie zrobione masło  dodaje o. Radosław. Po obiedzie, pod czujnym okiem animatorów, grali w szkole w podchody i ćwiczyli tańce pijarskie.  

MK