Dzień Modlitw skautów w Hebdowie

Dzień Modlitw skautów w Hebdowie

"Cała jesteś piękna!" pod takim hasłem przebiegało spotkanie Skautów Europy, którzy 9 marca 2024 r. licznie zgromadzili się w naszym pijarskim sanktuarium w Hebdowie, by tam zawierzyć swoją służbę, dzieło i samych siebie Matce Bożej Nadwiślańskiej. 

W spotkaniu wzięli udział nie tylko skauci, ale także ich rodzice i rodziny oraz zaproszeni goście. Rozpoczęło się ono od wspólnej modlitwy różańcowej. Mszy Świętej przewodniczył o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, który również skierował do zgromadzonych swoje słowo. Eucharystię koncelebrował o. Radosław Boboń, który jest duszpasterzem krakowskich skautów. O. Mateusz zwrócił w swoim kazaniu uwagę na misję skautów, którą wypełniają również inni w kościele świecie. Jej sensem jest bycie dla innych. — Może być tak, że na co dzień nie będziecie zwracać uwagi na te proste rzeczy, które są wpisane w waszą codzienność, a to one są decydujące, pomagają odnaleźć to, co najważniejsze. O. Mateusz nawiązał także do miejsca, które skauci obrali sobie na swoje spotkanie — Sanktuarium Matki Bożej Hebdowskiej. Na zakończenie przypomniał, dlaczego zgromadzili się tutaj tego dnia. —Zawierzyć się to zrobić krok do przodu. To przyjąć prawdę, że Bóg mi przebacza, podnosi i prowadzić do tego innych. 

Po Eucharystii odczytano akt oddania ruchu harcerskiego Matce Bożej, a następnie skauci udali się na halę sportową, gdzie odbył się turniej piłki nożnej. W tym roku zwyciężyli ojcowie, którzy pokonali w rozgrywkach instruktorów i harcerzy. W trakcie meczów uczestnicy mogli posilić się wypiekami przygotowanymi przez harcerki. 

Ostatnim elementem spotkania była konferencja skierowana do rodziców: "Jak pomóc dziecku w dobie kryzysu. O wspieraniu w wyborze prawdy, dobra i piękna", którą wygłosili Ewa i Zbigniew Korbowie. Podzielili się oni swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami na temat wychowania. 

Fot. Bartosz Krupa, Katarzyna Chatłas, o. Radosław Boboń

MK